Larĝbendaj direktaj kupliloj de Telsto provizas platan kupladon de unu signalvojo al alia en nur unu direkto (konata kiel direktivo). Ili kutime konsistas el helplinio elektre kunligita al ĉefa linio. Unu fino de la helplinio estas konstante ekipita per kongrua finaĵo. Direktivo (la diferenco inter kuplado en unu direkto kompare kun la alia) estas proksimume 20 dB por kupliloj. Direktaj kupliloj estas uzataj kiam ajn parto de signalo bezonas esti apartigita aŭ du signaloj bezonas esti kombinitaj. Telsto ofertas mallarĝbendajn kaj sendratajn bendajn direktajn kuplilojn kun kuplado intervalanta de 3 dB ĝis 50 dB aŭ pli.
| Elektraj Karakterizaĵoj | |
| Karakterizaĵoj Impedancia | 50 Omoj |
| Frekvenca Gamo | 698-2700 MHz |
| Maksimuma Potenco-Kapacito | 300vatoj |
| Izolo | ≥26 dB |
| Enmeta Perdo | ≤1.7±0.5 dB |
| VSWR | ≤1.25 |
| Konektila Tipo | N-Ina |
| Kvanto de Konektiloj | 3 |
| Funkciiga temperaturo | -35-+75℃ |
| Aplikoj | IP65 |
| Kuplada Grado, dB | 6 |
| Kuplado, dB | 5.0±1.0 |
| Neta Pezo, Kg | 0.37 |
| Humideco | 0 ĝis 95% |
| IMD3, dBc@+43DbMX2 | ≤-150 |
| Apliko | Endoma |
Instalaj instrukcioj de N aŭ 7 / 16 aŭ 4310 1 / 2″ superfleksebla kablo
Strukturo de konektilo: (Figuro 1)
A. antaŭa nukso
B. malantaŭa nukso
C. pakado

La dimensioj de senŝeligado estas montritaj en diagramo (Fig. 2), oni devas atenti dum senŝeligado:
1. La fina surfaco de la interna konduktilo estu bevelita.
2. Forigu malpuraĵojn kiel kuprajn skalojn kaj lapojn sur la fina surfaco de la kablo.

Kunmetado de la sigela parto: Ŝraŭbu la sigelan parton laŭ la ekstera konduktilo de la kablo kiel montrite en la diagramo (Fig3).

Kunmetante la malantaŭan nukson (Fig3).

Kunigu la antaŭan kaj malantaŭan nukson per ŝraŭbado kiel montrite en diagramo (Figuroj (5))
1. Antaŭ ŝraŭbado, ŝmiru tavolon da lubrika graso sur la o-ringon.
2. Tenu la malantaŭan nukson kaj la kablon senmovaj. Ŝraŭbu la ĉefan ŝelan korpon sur la malantaŭan ŝelan korpon. Ŝraŭbu la ĉefan ŝelan korpon de la malantaŭa ŝela korpo per ŝraubilo. La muntado estas finita.
