Finaj ŝarĝoj sorbas RF- kaj mikroond-energion kaj estas ofte uzataj kiel ŝajnŝarĝoj de anteno kaj dissendilo. Ili ankaŭ estas uzataj kiel kongruigaj pordoj en multaj plurportaj mikroondaj aparatoj, kiel ekzemple cirklaj kaj direktaj kupliloj, por ke tiuj pordoj, kiuj ne partoprenas en la mezurado, estu finitaj laŭ sia karakteriza impedanco por certigi precizan mezuradon.
Finŝarĝoj, ankaŭ nomataj ŝajnŝarĝoj, estas la pasivaj 1-portaj interkonektaj aparatoj, kiuj provizas rezistan potencan finigon por ĝuste fini la eliran havenon de aparato aŭ fini unu finon de RF-kablo. Telsto-finŝarĝoj karakteriziĝas per malalta VSWR, alta potenca kapacito kaj rendimenta stabileco. Vaste uzataj por DMA/GMS/DCS/UMTS/WIFI/WIMAX ktp.
| Materialo kaj Tegaĵo | |
| Centra kontakto | Latuno / Arĝenta Tegaĵo |
| Izolilo | PTFE |
| Korpo kaj Ekstera Konduktilo | Latuno / alojo tegita per tri-alojo |
| Pakado | Silikona Kaŭĉuko |
| Elektraj Karakterizaĵoj | |
| Karakterizaĵoj Impedancia | 50 Omoj |
| Frekvenca Gamo | DC~6 GHz |
| Laboranta Humideco | 0-90% |
| Enmeta Perdo | 0.08 @ 3GHz-6.0GHz |
| VSWR | 1.1@3GHz |
| Temperaturintervalo ℃ | -35~125 |
Instalaj instrukcioj de N aŭ 7 / 16 aŭ 4310 1 / 2″ superfleksebla kablo
Strukturo de konektilo: (Figuro 1)
A. antaŭa nukso
B. malantaŭa nukso
C. pakado

La dimensioj de senŝeligado estas montritaj en diagramo (Fig. 2), oni devas atenti dum senŝeligado:
1. La fina surfaco de la interna konduktilo estu bevelita.
2. Forigu malpuraĵojn kiel kuprajn skalojn kaj lapojn sur la fina surfaco de la kablo.

Kunmetado de la sigela parto: Ŝraŭbu la sigelan parton laŭ la ekstera konduktilo de la kablo kiel montrite en la diagramo (Fig3).

Kunmetante la malantaŭan nukson (Fig3).

Kunigu la antaŭan kaj malantaŭan nukson per ŝraŭbado kiel montrite en diagramo (Figuroj (5))
1. Antaŭ ŝraŭbado, ŝmiru tavolon da lubrika graso sur la o-ringon.
2. Tenu la malantaŭan nukson kaj la kablon senmovaj. Ŝraŭbu la ĉefan ŝelan korpon sur la malantaŭan ŝelan korpon. Ŝraŭbu la ĉefan ŝelan korpon de la malantaŭa ŝela korpo per ŝraubilo. La muntado estas finita.
